Kongresy a semináře 2023

Mezinárodní onkologický kongres Znojmo

Již tradičně tento rok pořádáme Mezinárodní onkologický kongres ve Znojmě, v Louckém klášteře ve dnech 5. 10. – 7. 10. 2023. Na kongrese bude přednášet řada předních odborníků jak českých, tak i zahraničních. Jakmile bude program kongresu konečný, bude zde přístupný. Budete-li mít zájem účastnit se kongresu, tak na e-mail: Denisa.Varekova@seznam.cz nahlaste Vaše jméno, příjmení, titul, datum narození a pracovní odbornost.

zde najdete ke stažení soubor PDF s podrobnostmi

záštita MZ ČR

záštita PS ČR

APO Letní škola VIII

Více informací v následujícím odkazu : https://www.pacientskaakademie.cz/…ii/

Vzdělávací seminář 7. 6. 2023 v Harrachově

Seminář proběhne v rámci Edukačního pacientského programu ONKO, který finančně podporuje Vládní výbor pro osoby se zdravotním postižením Úřadu vlády ČR. Hlavním tématem semináře je „Péče o lymfedém s praktickou ukázkou a pomůckami pro on-kologické pacienty“. Seminář zajistíme ve spolupráci a předními odborníky zabývající se onkologickou problematikou a povede ho Robert Zítko. Pacienti i veřejnost mohou získat základní informace v prevenci nádorových onemocnění, možnostech léčby a následné péče.

Seminář k projektu „Nejde jen o prsa…“

Dne 21. března 2023 proběhl v Praze seminář, kterého se z našeho spolku zúčastnily 4 dobrovolnice. Tyto dobrovolnice získaly Osvědčení a mohou tak ukazovat metodu samovyšetření prsu na našich akcích.

Program semináře

 

 

Seminář ke Světovému dni proti rakovině

Dne 1. února 2023 proběhl v Praze v budově IBC seminář ke Světovému dni proti rakovině, který zorganizoval spolek ARCUS – onko centrum, z.s. Seminář proběhl v rámci Edukačního pacientského programu ONKO, který finančně podporuje Vládní výbor pro osoby se zdravotním postižením Úřadu vlády ČR.

Pozvánka na seminář 1. 2. 2023

Tisková zpráva ze dne 1. 2. 2023

Fotografie ze semináře: https://arcus-oc.rajce.idnes.cz/2023_seminar_ke_Svetovemu_dni_proti_rakovine_1.2.2023/