Aktuality a akce 2021

Na rok 2022 jsme připravili rekondičně edukační pobyty v Karlových Varech od 2.4. do 9.4.2022 a od 9.10. do 16.10.2022 a v Harrachově v hotelu INN od 5.6. -12.6. a od 12.6. – 19.6.2022.

Mezinárodní onkologický kongres se bude v roce 2022 konat opět v Louckém klášteře ve Znojmě pro záštitou ministra zdravotnictví ČR prof. MUDr. Vlastimila Válka, CSc. viz přípravný program: MOK program 2022 Znojmo

Fotogalerii z 16. MOK ve Znojmě najdete na rajčeti na tomto odkazu:

https://bravissimoznojmo.rajce.idnes.cz/16._Mezinarodni_Onkologicky_Kongres_Znojmo/

Se zármutkem Vám sdělujeme, že nás opustila dlouholetá ředitelka a později předsedkyně Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové MUDr. Milena Černá. Pohřeb se bude konat dne 25. září 2021 v 10 hodin v kostele Všech svatých v Lázních Bělohrad. Zádušní mše se uskuteční 30. září 2021 v 16 hodin v kostele sv. Ignáce v Praze na Karlově náměstí. Mši bude sloužit Mons. Václav Malý.

Připravujeme Mezinárodní onkologický kongres ve Znojmě od pátku 1.10. do soboty 2.10.2021 opět v Louckém klášteře.  Program MOK Znojmo 2021

Kongres je akreditován na ČAS/279/2021 a je určena pro všeobecné sestry, praktické sestry, porodní asistentky, zdravotní laboranty, laboratorní asistenty, nutriční terapeuty, asistenty ochrany veřejného zdraví, zdravotnické záchranáře, farmaceutické asistenty, zdravotně sociální pracovníky a radiologické asistenty.  Pro onko pacienty a jejich doprovod je registrace za 200 Kč, zdravotní sestry a ostatní profese1000 Kč, lékaři 1.400 Kč.  Ubytování si každý zajišťuje samostatně. Registrace pro lékaře je na stránkách IPVZ , číslo akce: 212012270 nebo zadat termín akce. Ostatní registrace na arcus.onko@email.cz.

loukaext

 

 

 

 

 

V termínu od 25.09. do 8.9.2021 se uskutečnil rekondičně edukační pobyt v Harrachově v hotelu INN.

Informace ohledně náhrady doplatků od společnosti ASPEN :

https://cz.aspenonco.com/    https://cz.aspenonco.com/stranka-pro-pacienty/

Benefiční akce na podporu centra: Rockové léto Červenka 17.7.2021

Sledujte na (20+) Rockové léto: VITACIT, ALŽBĚTA, ORTEL, SARKONIA, OBEREG, BASTARD, ORCHIDEA, ADVERSARIOS | Facebook

29.3.20021  Upřímnou soustrast celé rodině Petra Kellnera. Díky jeho podpoře jsme mohli pomoci onkologickým pacientům.

Petr Kellner

soustrast

 

 

 

 

 

 

Od středy 24.3.2021 se mohou proti covid-19 nechat očkovat chroničtí pacienti. Všechny informace jsou k dispozici na stránkách MZ na odkazu:

https://pacientskeorganizace.mzcr.cz/index.php?pg=home&aid=108

Česko – Slovenský online webináře  30.3.2021 pod názvem „Očkování proti COVID-19“. Je možno se aktivně zapojit do diskuse. Své dotazy zašlete e-mailem na adresu: konference@ovahelp.cz, případně budete mít možnost se zapojit do diskuse v den konání webináře prostřednictvím chatu. Blíže na Vědomí zdraví | COVID-19: OTÁZKY A ODPOVĚDI (vedomizdravi.cz) 

Pozvanka-OVAHELP-30.3.2021

Webinář je určen pro diváky z řad pacientských organizací, široké veřejnosti a také zdravotnickým pracovníkům. Tentokrát ve  webináři se svými příspěvky vystoupí vysoce kvalifikovaní odborníci z obou stran společné československé hranice.

Můžete se těšit na množství relevantních a fundovaných informací, které jak věříme, pomohou vám a stejně tak i členům vaší pacientské organizace lépe se orientovat v záplavě často nesprávných a protichůdných tvrzení zaznívajících z různých zdrojů a médií.

Jak postupovat při sčítání lidu, domů a bytů. Ve dnech 27. 3. 2021 – 9. 4. 2021 se uskuteční online sčítání lidu, domů a bytů, které se pravidelně opakuje vždy jednou za 10 let. Toto sčítání lidu bude přes internet. Pro lidi, kteří nezvládnout sčítání prostřednictvím internetu, tak bude probíhat listinné sčítání, a to ve dnech 17. 4. 2021 – 11. 5. 2021. Jak postupovat

webinář ke sčítání lidu

Ve dnech 27. 3. 2021 – 9. 4. 2021 se uskuteční online sčítání lidu, domů a bytů, které se pravidelně opakuje vždy jednou za 10 let. Toto sčítání lidu bude přes internet. Pro lidi, kteří nezvládnout sčítání prostřednictvím internetu, tak bude probíhat listinné sčítání, a to ve dnech 17. 4. 2021 – 11. 5. 2021.

V odkazech pod textem vám posíláme prezentaci Českého statistického úřadu a dále přepis semináře, který se k tomuto tématu konal v online podobě ve středu 17. 3. 2021.

Jak cvičit po prodělání Covidu – 19. Příručku vypracovala FN Olomouc s autorským kolektivem paní docentky Mgr. Kateřiny Neumannové Ph.D. Jak cvičit plíce a dýchání po prodělání COVID-19? Odborníci nabízejí sadu cviků | FNOL

Myslím, že příručka může být potřebná pro všechny, kteří prodělali koronavirus a potřebují se dostat zpět do původního zdravotního stavu.

Vážení přátelé, v odkaze pod textem vám posíláme důležité informace o očkování proti Covid – 19, které vyplynuly ze setkání ministra zdravotnictví pana Jana Blatného se členy Pacientské rady. Přeji vám všechno dobré. Mgr. Václav Krása, předseda NRZP ČR


Odkaz na aktualitu na webu www.nrzp.cz:
https://nrzp.cz/2021/03/10/informace-c-24-2021-informace-ze-setkani-s-panem-ministrem-j-

 Novinky v očkování – Aktuality – Portál pro pacienty a pacientské organizace (mzcr.cz)

https://youtu.be/4lmwzohNfjA  mám posílal informační video MPSV ČR k očkování proti Covid -19 předseda NRZP ČR Mgr. Václav Krása.

Nakupujete on-line? A věděli jste, že nás tím můžete podpořit, aniž by vás to cokoliv stálo?   Na odkaze http://bit.ly/30Kc-pro-ARCUS-onko-centrum si přidejte Pomocníka a my za to dostaneme bonus 30 Kč. S givtím Pomocníkem pak můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné. Akce platí od 16. 2. do 18. 2. 2021.

Děkujeme za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku, vážíme si toho.

24. 2. od 17:00 do 18:30
Jak nám pohyb a jídlo mohou pomoci
Zajímá vás, jak si pohybem můžete pomoci k lepšímu trávení a zdraví? Rádi byste začali cvičit, ale nevíte jak? A jak k pohybu zapojit i zdravou stravu? Dozvíte se na přednášce MUDr. Tomáše Moučky.
Na akci je nutné se přihlásit předem. Registrovat se můžete na +420 739 001 123 nebo emailem na praha@amelie-zs.cz.

23. 2. od 18:00 do
Současné možnosti neurochirurgie mozku
Přednáška o současných možnostech neurochirurgie mozku, rizicích operace i případných dopadech na další život. Lektorem je MUDr. Pavel Buchvald, Ph.D., primář neurochirurgie Krajské nemocnice v Liberci.
Online přednáška zdarma je přístupná na https://www.amelie-zs.cz/online.

16. 2. od 17:00 do 18:30
Bylinky na podporu zdravého trávení
O síle bylinek věděli lidé odnepaměti. Víte, na co je dobrá máta, ostropestřec nebo třezalka? Dozvíte se na přednášce Mgr. Aleny Kulhavé. Přednáška proběhne online, přihlásit se můžete kliknutím na odkaz amelie-zs.cz/bylinky.

15.2.2021 od 17,00 hod.
Jménem platformy Hlas onkologických pacientů nám Ivana Plechatá z platformy HOP a Průvodce pacienta, z.ú. připomíná pondělní webinář k tématu telemedicína. Akce se uskuteční dne 15.2. od 17,00 hod , a to s poskytovateli telemedicínských/konzultačních služeb na dálku MUDr. T. Šebkem z uLekare.cz a s D. Soukupem z EUC s důrazem na potřeby pacientů.
Link na připojení:
Na semináře není třeba se nikde registrovat, pouze se připojit přes link výše.

 

Článek týkající se problematiky COVIDu u onkologických pacientů. Tentokrát je zaměřen na průběh onemocnění u pacientů v léčbě a doporučení ohledně očkování. Článek naleznete na odkazu zde: https://www.mojemedicina.cz/pruvodce-pacienta/diagnozy/covid19/covid-19-a-protinadorova-lecba.html

12. 2. od 17:00
Výživa podle ajurvédy – online
Ájurvéda je považována za nejstarší a nejholističtější systém péče o zdraví. Zveme vás na povídání Michaly Kubalové o základních principech ájurvédy a o tom, jak můžeme prostřednictvím výživy harmonizovat tělo a duši.
Odkaz pro připojení vám pošle kolegyně z olomoucké pobočky  Amélie po přihlášení na olomouc@amelie-zs.cz.

Informace a možnost se přihlásit k očkování na:

Covid Portál | Vládní opatření lidskou řečí (gov.cz)

Často se na ARCUS – onko centrum z.s. obrací onkologičtí pacienti s dotazy na očkování, proto uvádíme tento odkaz: Jsou nějaká omezení pro očkování onkologických pacientů?

Zpráva z poradny NNO od Bc. Milady Šnajdrové: Dne 22. ledna 2021 prezident podepsal a dne 3. února 2021 vyšla ve Sbírce zákonů novela zákona o daních z příjmů, kterou se na přechodnou dobu zdaňovacího období 2020 a 2021 v § 15 a § 20 navyšuje hodnota darů, kterou lze odečíst od základu daně až na 30 % z daňového základu.

Vědomí zdraví | COVID-19: OTÁZKY A ODPOVĚDI (vedomizdravi.cz)

Zdarma online webinář 10.2.2021 od 17,30 – 19,30 hod., jehož téma je nanejvýš aktuální.  Formou přednášek našich předních odborníků se dozvíte mnoho užitečných a relevantních informací, pokusíme se uvést na pravou míru mnohdy protichůdná vyjádření veřejných činitelů, různých informačních zdrojů a „samozvaných odborníků“.

Výběr z témat přednášek: Proč je COVID-19 nebezpečný?  Koho je vhodné očkovat? Jak působí vakcinace? Jak výživa ovlivňuje odolnost organismu proti infekci? Koronavirus a dezinformace.

V diskuzi budete moci hostům pokládat otázky týkající se daného tématu. Pořadatelem je OVAHELP.

4.2.2021 Světový den boje proti rakovině 

Mezinárodní unie proti rakovině UICC vyhlásila v roce 2000 čtvrtý únor za Světový den boje proti rakovině. Toho dne se při příležitosti prvního Světového summitu proti rakovině v prezidentském paláci sešla více než stovka zástupců vlád, nositelů Nobelových cen, sdružení na obranu práv pacientů a organizací zapojených do výzkumu rakoviny a Jana Koželská, předsedkyně ARCUS – onko centra, z.s.  má nezapomenutelné zážitky z tohoto setkání.

foto Charta

Jana Koželská Pařížská radniceObrzek5 

 

 

 

 

Podepsáním Charty proti rakovině začala první mezinárodní kampaň proti této zákeřné nemoci v novém tisíciletí. Jejím cílem je zlepšit výzkum a léčbu nádorových onemocnění a pacientům na celém světě umožnit co největší informovanost a dostupnost léčby. „Světový den boje proti rakovině“ (World cancer day) už 20 let připomíná důležitost prevence a včasného zahájení kvalitní a moderní léčby. Současně apeluje na občany, aby společně pozvedli svůj hlas a usilovali o větší informovanost v oblasti prevence nádorových onemocnění. Cílem je rovněž vyvinout tlak na vlády jednotlivých zemí, aby do boje proti rakovině investovaly potřebné finanční prostředky.

Official website of World Cancer Day by UICC | 4 February

str1str2str3str4

 

 

 

 

 

 

A cancer plan for Europe | European Commission (europa.eu)

Press-release-HTA-toolkit-launch-final.pdf (ecpc.org)

VZP zavedla expresní schvalování žádostí na paragraf 16 na CAR-T terapie v hematoonkologii. Naznačují, že podobný proces by se mohl uplatňovat i u dalších genových a buněčných terapií.

https://www.zdravotnickydenik.cz/2021/01/bunecnou-a-genovou-terapii-by-pacienti-meli-dostavat-bez-zbytecne-prodlevy-vzp-zavedla-expresni-schvalovani-zadosti/