Aktuality a akce 2021

 https://youtu.be/4lmwzohNfjA  mám posílal informační video MPSV ČR k očkování proti Covid -19 předseda NRZP ČR Mgr. Václav Krása.

Nakupujete on-line? A věděli jste, že nás tím můžete podpořit, aniž by vás to cokoliv stálo?   Na odkaze http://bit.ly/30Kc-pro-ARCUS-onko-centrum si přidejte Pomocníka a my za to dostaneme bonus 30 Kč. S givtím Pomocníkem pak můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné. Akce platí od 16. 2. do 18. 2. 2021.

Děkujeme za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku, vážíme si toho.

24. 2. od 17:00 do 18:30
Jak nám pohyb a jídlo mohou pomoci
Zajímá vás, jak si pohybem můžete pomoci k lepšímu trávení a zdraví? Rádi byste začali cvičit, ale nevíte jak? A jak k pohybu zapojit i zdravou stravu? Dozvíte se na přednášce MUDr. Tomáše Moučky.
Na akci je nutné se přihlásit předem. Registrovat se můžete na +420 739 001 123 nebo emailem na praha@amelie-zs.cz.

23. 2. od 18:00 do
Současné možnosti neurochirurgie mozku
Přednáška o současných možnostech neurochirurgie mozku, rizicích operace i případných dopadech na další život. Lektorem je MUDr. Pavel Buchvald, Ph.D., primář neurochirurgie Krajské nemocnice v Liberci.
Online přednáška zdarma je přístupná na https://www.amelie-zs.cz/online.

16. 2. od 17:00 do 18:30
Bylinky na podporu zdravého trávení
O síle bylinek věděli lidé odnepaměti. Víte, na co je dobrá máta, ostropestřec nebo třezalka? Dozvíte se na přednášce Mgr. Aleny Kulhavé. Přednáška proběhne online, přihlásit se můžete kliknutím na odkaz amelie-zs.cz/bylinky.

15.2.2021 od 17,00 hod.
Jménem platformy Hlas onkologických pacientů nám Ivana Plechatá z platformy HOP a Průvodce pacienta, z.ú. připomíná pondělní webinář k tématu telemedicína. Akce se uskuteční dne 15.2. od 17,00 hod , a to s poskytovateli telemedicínských/konzultačních služeb na dálku MUDr. T. Šebkem z uLekare.cz a s D. Soukupem z EUC s důrazem na potřeby pacientů.
Link na připojení:
Na semináře není třeba se nikde registrovat, pouze se připojit přes link výše.

 

Článek týkající se problematiky COVIDu u onkologických pacientů. Tentokrát je zaměřen na průběh onemocnění u pacientů v léčbě a doporučení ohledně očkování. Článek naleznete na odkazu zde: https://www.mojemedicina.cz/pruvodce-pacienta/diagnozy/covid19/covid-19-a-protinadorova-lecba.html

12. 2. od 17:00
Výživa podle ajurvédy – online
Ájurvéda je považována za nejstarší a nejholističtější systém péče o zdraví. Zveme vás na povídání Michaly Kubalové o základních principech ájurvédy a o tom, jak můžeme prostřednictvím výživy harmonizovat tělo a duši.
Odkaz pro připojení vám pošle kolegyně z olomoucké pobočky  Amélie po přihlášení na olomouc@amelie-zs.cz.

Informace a možnost se přihlásit k očkování na:

Covid Portál | Vládní opatření lidskou řečí (gov.cz)

Často se na ARCUS – onko centrum z.s. obrací onkologičtí pacienti s dotazy na očkování, proto uvádíme tento odkaz: Jsou nějaká omezení pro očkování onkologických pacientů?

Zpráva z poradny NNO od Bc. Milady Šnajdrové: Dne 22. ledna 2021 prezident podepsal a dne 3. února 2021 vyšla ve Sbírce zákonů novela zákona o daních z příjmů, kterou se na přechodnou dobu zdaňovacího období 2020 a 2021 v § 15 a § 20 navyšuje hodnota darů, kterou lze odečíst od základu daně až na 30 % z daňového základu.

Vědomí zdraví | COVID-19: OTÁZKY A ODPOVĚDI (vedomizdravi.cz)

Zdarma online webinář 10.2.2021 od 17,30 – 19,30 hod., jehož téma je nanejvýš aktuální.  Formou přednášek našich předních odborníků se dozvíte mnoho užitečných a relevantních informací, pokusíme se uvést na pravou míru mnohdy protichůdná vyjádření veřejných činitelů, různých informačních zdrojů a „samozvaných odborníků“.

Výběr z témat přednášek: Proč je COVID-19 nebezpečný?  Koho je vhodné očkovat? Jak působí vakcinace? Jak výživa ovlivňuje odolnost organismu proti infekci? Koronavirus a dezinformace.

V diskuzi budete moci hostům pokládat otázky týkající se daného tématu. Pořadatelem je OVAHELP.

4.2.2021 Světový den boje proti rakovině 

Mezinárodní unie proti rakovině UICC vyhlásila v roce 2000 čtvrtý únor za Světový den boje proti rakovině. Toho dne se při příležitosti prvního Světového summitu proti rakovině v prezidentském paláci sešla více než stovka zástupců vlád, nositelů Nobelových cen, sdružení na obranu práv pacientů a organizací zapojených do výzkumu rakoviny a Jana Koželská, předsedkyně ARCUS – onko centra, z.s.  má nezapomenutelné zážitky z tohoto setkání.

foto Charta

Jana Koželská Pařížská radniceObrzek5 

 

 

 

 

Podepsáním Charty proti rakovině začala první mezinárodní kampaň proti této zákeřné nemoci v novém tisíciletí. Jejím cílem je zlepšit výzkum a léčbu nádorových onemocnění a pacientům na celém světě umožnit co největší informovanost a dostupnost léčby. „Světový den boje proti rakovině“ (World cancer day) už 20 let připomíná důležitost prevence a včasného zahájení kvalitní a moderní léčby. Současně apeluje na občany, aby společně pozvedli svůj hlas a usilovali o větší informovanost v oblasti prevence nádorových onemocnění. Cílem je rovněž vyvinout tlak na vlády jednotlivých zemí, aby do boje proti rakovině investovaly potřebné finanční prostředky.

Official website of World Cancer Day by UICC | 4 February

str1str2str3str4

 

 

 

 

 

 

A cancer plan for Europe | European Commission (europa.eu)

Press-release-HTA-toolkit-launch-final.pdf (ecpc.org)

VZP zavedla expresní schvalování žádostí na paragraf 16 na CAR-T terapie v hematoonkologii. Naznačují, že podobný proces by se mohl uplatňovat i u dalších genových a buněčných terapií.

https://www.zdravotnickydenik.cz/2021/01/bunecnou-a-genovou-terapii-by-pacienti-meli-dostavat-bez-zbytecne-prodlevy-vzp-zavedla-expresni-schvalovani-zadosti/